Parafia Świętej Trójcy w Czudcu

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej

Msze Święte

W niedzielę
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:30

W dni powszednie
6:30, 18:00

Spowiedź

W niedzielę
podczas każdej Mszy świętej (oprócz Mszy o 15:30)

W dni powszednie
pół godziny przed każdą Mszą świętą

W pierwszy czwartek
17:00 – 18:00

W pierwszy piątek
16:30 – 18:00

Kancelaria

Wtorek i czwartek
7:00 – 7:30

Środa i piątek
16:30 – 17:30

Małe domowe grupy parafialne – projekt New Pastoral

Zapraszamy wszystkich parafian do projektu duszpasterskiego małych parafialnych grup domowych. Zachęcamy do zgłaszania się na gospodarzy grup osoby, które zgromadzą chętnych na spotkania w grupie. Prowadzenie grup jest łatwe i proste, ponieważ są dobrze przygotowane materiały do spotkań.

Wzór zgłoszenia dla chętnych gospodarzy zawiera poniższa ulotka:

Zgłoszenie dla gospodarzy – ulotka.pdf [pobierz plik]

Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Co to jest NewPastoral?

 

NewPastoral to kompletny zestaw narzędzi do inicjowania i prowadzenia spotkań małych grup domowych w parafiach.

Wystarczy zaprosić do siebie kilka osób (przyjaciół, sąsiadów, znajomych), a NewPastoral dostarczy wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia udanych spotkań. Kawa, herbata czy coś słodkiego z pewnością nie popsują nastroju.

Nowa propozycja dla parafii

Newpastoral.net to kompletny zestaw narzędzi do inicjowania i prowadzenia spotkań małych grup domowych w parafiach. NewPastoral umożliwia szybkie i łatwe utworzenie kilkudziesięciu lub nawet kilkuset małych grup w parafii. Ewangelie mówią o dwóch metodach łowienia ryb: siecią i na wędkę. Na etapie zakładania małych grup w parafii, nasz projekt odwołuje się zdecydowanie do metody „na sieć”: „Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju” (Mt 13, 47).

Jak powstają małe grupy domowe New Pastoral?

To proste. Wystarczy zaprosić do siebie kilka osób (przyjaciół, sąsiadów, znajomych), a newpastoral.net (dostępna również w aplikacjach mobilnych dla systemów Android oraz iOS!) dostarczy wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia udanych spotkań.

Kto może zostać gospodarzem małej grupy?

Nie ma żadnych warunków. Każdy może zostać gospodarzem małej parafialnej grupy domowej. Jesli ktoś jest zainteresowany udziałem bądź byciem gospodarzem grupy, prosimy o zgłoszenie do księży w parafii.

Co jest w programie spotkań?

Spotkania prowadzone są w oparciu o krótkie filmy, zrealizowane specjalnie dla newpastoral.net, przedstawiające miedzy innymi świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi.

Więcej informacji o projekcie małych grup domowych można znaleźć na stronie newpastoral.net