Parafia Świętej Trójcy w Czudcu

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej

Liturgiczna Służba Ołtarza

Msze Święte

W niedzielę
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:30

W dni powszednie
6:30, 18:00

Spowiedź

W niedzielę
podczas każdej Mszy świętej (oprócz Mszy o 15:30)

W dni powszednie
pół godziny przed każdą Mszą świętą

W pierwszy czwartek
17:00 – 18:00

W pierwszy piątek
16:30 – 18:00

Kancelaria

Wtorek i czwartek
7:00 – 7:30

Środa i piątek
16:30 – 17:30

Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO)

* Aktualności *

Błogosławieństwo lektorskie

18 listopada bp. Jan Wątroba udzielił w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Małopolskim błogosławieństwa 177 nowym lektorom. Wśród nich znaleźli się ministranci posługujący w naszym

Czytaj więcej »

Czym jest LSO

LSO czyli Liturgiczna Służba Ołtarza to grupa zrzeszająca chłopców którzy pragną być bliżej Boga i bliżej Chrystusa eucharystycznego.  Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy Świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Patronami ministrantów są: św. Alojzy Gonzaga, św. Dominik Savio, św. Jan Berchmans, św. Stanisław Kostka, św. Tarsycjusz. W naszej Parafii Liturgiczna Służba Ołtarza liczy wielu członków co widać podczas każdej Mszy Świętej. W skład naszej wspólnoty wchodzą Animatorzy krzyżowi, lektorzy, ministranci. Naszym opiekunem od 2022r. jest Ks. Mateusz Łachmanek.

Co robimy

Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się co dwa tygodnie w soboty rano w Domu Parafialnym lub w kościele. Poruszamy na nich tematy ważne dla każdego ministranta, a także poznajemy Liturgię, zarówno w sposób teoretyczny, jak i praktyczny, na zbiórkach nie brakuje również gier i zabaw. Raz w tygodniu spotykamy się również na hali sportowej, aby wspólnie grać w piłkę nożną.

Co roku bierzemy udział w rozgrywkach dekanalnych oraz diecezjalnych o puchar Biskupa Diecezji Rzeszowskiej w piłkę halową. Nasi chłopcy chętnie wyjeżdżają na turnusy wakacyjne jak i te w czasie ferii zimowych, nie brakuje też parafialnych wyjazdów do kina czy Fly Parku. Włączamy się również w życie parafii pomagając w organizacji uroczystości parafialnych, pracach porządkowych oraz przy przygotowaniu innych inicjatyw naszej parafii.

Jak zostać ministrantem

Nic prostszego! Wystarczą twoje chęci, zgoda rodzica oraz musisz już być po pierwszej komunii św. Po spełnieniu tych wymagań wystarczy zapisać się u księdza opiekuna możesz to zrobić w szkole lub po Mszy Św. w zakrystii. Po zapisaniu dostajesz komeżkę i przez około rok przygotowujesz się do bycia ministrantem jako kandydat na ministranta. Na zbiórkach nauczysz się postaw liturgicznych oraz potrzebnych umiejętności do godnego służenia Bogu.

Nie czekaj! Zapisz się już dziś! Do zobaczenia 😉