Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna

niedziela 02.05.2021

1.     Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia naszej parafii św. Józefowi. Dziś, jutro i w każdą niedzielę Nabożeństwo Majowe Przed Mszą Świętą o godz. 15:30.

2.     W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek 3 Maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i święto narodowe Msze Święte w naszej parafii o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 15:30;

- we wtorek świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. Z tej racji  o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza święta z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i bezpieczeństwo w akcjach dla OSP Czudec, zapraszamy szczególnie naszych Strażaków;

- w czwartek święto apostołów Filipa i Jakuba oraz pierwszy czwartek miesiąca; Nabożeństwo pierwszoczwartkowe o 17:15 połączone z Nabożeństwem Majowym.

- w piątek, pierwszy piątek miesiąca – spowiedź przed pierwszym piątkiem: w środę od 17.30 do 18.30, w czwartek od 17:00 do 18:30, oraz w piątek od 16:30 do 18:00 z możliwością przyjęcia Komunii Świętej.

* do czwartku w zakrystii można zgłosić chorych, których odwiedzimy w I piątek miesiąca od godziny 14:00. (Z racji epidemii odwiedzimy tylko tych chorych, którzy będą zgłoszeni).

- w sobotę uroczystość świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.
W tym dniu imieniny obchodzi nasz ksiądz Proboszcz Stanisław Grzyb. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach i życzeniach. Księdzu Proboszczowi składamy już dziś najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej Łaskawej, dużo zdrowia, siły i spokoju. Niech otaczają księdza zawsze życzliwi i dobrzy ludzie. Plurimos Annos.

Pamiętajmy też o modlitwie, zapaleniu znicza na grobie śp. Księdza Stanisława Kopcia.

3.     Rozpoczęliśmy Nabożeństwa Majowe – Przez cały miesiąc maj nabożeństwa Majowe – odbywają się po mszach wieczornych. Zachęcamy do śpiewania litanii przy kapliczkach i rodzinach.

4.     Wyniki konkursu biblijnego: I miejsce: Michał O. - IV c; Oliwia S. - III b; II miejsce: Julia K. - VII a; Maria F.- III a; III miejsce: Michał T.- III b; Sara Sz. - III c.

5.     Przypominamy i prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu – minimum 1,5 metra osoba od osoby; (nie dotyczy rodzin), o zakrywaniu ust i nosa poprzez maseczkę oraz o dezynfekcji dłoni.

6.     Strażacy z OSP Czudec, będą po Mszach Świętych w dniu dzisiejszym rozprowadzać maseczki.

7.     W najbliższych dniach pomnik św. Jana Pawła II – zostanie wzięty do renowacji.

8.     Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną – odbędzie się w piątek od godziny 15:00. Zapraszamy

9.     Dziękujemy Pani Grażynie L., Karolinie Sz. i Marii I. za uszycie flag. Dziękujemy pewnemu parafianinowi za środki do dezynfekcji.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z ul. Błonie i Owocowej oraz za kwiaty.

11.  Bóg zapłać za wpłaty na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie, a także za waszą ogromną życzliwość przejawiającą się na różne sposoby. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY:
Błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia!