Ogłoszenia parafialne - XXXIV Niedziela Zwykła

sobota 23.11.2019

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszach świętych Wystawienie Najświętszego Sakramentu i poświęcenie się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dziś można też uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy świętej o 11.30 zapraszamy na kolejny Przegląd Piosenki Religijnej.

2. W sobotę święto świętego Andrzeja Apostoła.

3. Za tydzień rozpoczęcie Adwentu, czasu radosnego przygotowania na przyjście Pana. Msze święte jak w każdą niedzielę. Przed Mszą świętą poranną o 6.25 zapraszamy szczególnie w Adwencie na śpiew Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny. W dni powszednie Msza Roratnia będzie odprawiana wieczorem – przed Mszą będą śpiewane Godzinki. Już dzisiaj prosimy dzieci o przygotowanie lampionów.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: po Mszy o 7 dla starszych, po 10 dla młodzieżyi dzieci.

5. Podobnie jak w ubiegłych latach w okresie Adwentu organizujemy w naszym kościele zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych dla potrzebujących.

6. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać poświęcone opłatki wigilijne od Pana Organisty. Złożona przy tej okazji ofiara jest jedną z form wynagrodzenia za pracę w naszym kościele.

7. W poniedziałek o 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji pielgrzymów, którzy odwiedzili sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu.

8. W środę na Mszę świętą zapraszamy rodziców z klas III. Po Mszy Świętej i Nowennie nauka dla rodziców.

9. W czwartek zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.

10. Katolickie Radio VIA świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji będzie sprawowana dziękczynna msza święta 28 listopada o godz. 18:00 w kościele Św. Rocha w Rzeszowie (transmisja na antenie).

11. Ośrodek Kultury w Czudcu informuje, iż w dniu 5 stycznia 2020 r. odbędzie się jubileuszowy koncert 20–lecia Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W związku z tym, Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich dotychczasowych uczestników przeglądów, aby zawiązali grupy rodzinne czy też grupy znajomych i wzięli udział w tym wzniosłym wydarzeniu. Jubileuszowy przegląd będzie miał charakter koncertu. Każda zgłoszona grupa wykona 1 kolędę i 1 pastorałkę, wybraną z listy przygotowanej przez Ośrodek Kultury. Wszelkich informacje udziela oraz zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Kultury w Czudcu. Termin zgłaszania grup mija 12 grudnia. Zapraszamy serdecznie.

12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik dnia 7.12.2019 r. (Sobota) Wyjazd o godzinie 6.15 z pod kościoła koszt 110 zł. Zapisy w Kiosku.

13. Zespół Szkół w Czudcu zaprasza na kolejną akcje pomocy dla Domu Dziecka w Łące – już w piątek i sobotę 29 i 30 listopada będzie można wesprzeć tą akcję w sklepie Groszek w Czudcu i Delikatesy Centrum w Zarzeczu. Już teraz dziękujemy za wsparcie i udział w tej akcji. Szczegóły na plakacie.

14. Bóg zapłać za wpłaty na cele parafialne.

15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Grupie sprzątającej z ulicy Olchowej.

16. W zeszłym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Genowefy Kowal (4 Msze od uczestników) i śp. Marka Czarnika (10 Mszy od uczestników).