Ogłoszenia parafialne - XXXI Niedziela Zwykła

sobota 02.11.2019

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych, po Mszy o 10.00 zmiana tajemnic dla dzieci i młodzieży.

2. O godzinie 15.30 Różaniec z wypominkami za naszych zmarłych. W dni powszednie Różaniec będziemy odmawiać o godzinie 17.00 a po nim Msza święta.

3. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy:
- Poniedziałek – św. Karola Boromeusza, biskupa
- Sobota – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

4. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, pamiętajmy o modlitwie
za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.

5. Decyzją Księdza Biskupa Jana Wątroby nasza parafia została poproszona o pomoc w budowie kościoła pw. Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie. Na ten cel przekażemy składkę z przyszłego tygodnia.

6. Od piątku ruszają dekanalne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy na nie uczniów klas 7 w ramach ich 2-letniego programu przygotowującego do sakramentu dojrzałości. Szczegóły na plakacie i u księdza Mariusza. Spotkania są otwarte! Mogą w nich brać udział uczniowie klas 8.

7. Za tydzień 11 listopada w Nowej Wsi odbędą się Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 w kościele parafialnym. W tym dniu przypada także odpust w kościółku świętego Marcina w Czudcu. Z tego powodu Msza święta w kościółku zostanie przeniesiona na godzinę 11.00.

8. Podziękowania: Dziękujemy za udział w XVI Przeglądzie Chórów, za organizację Korowodu Wszystkich Świętych młodzieży z naszej parafii, a także, tym którzy wystąpili w przebraniach Świętych. Dzieciom za tak liczny udział w nabożeństwach Różańcowych, Radzie Parafialnej za zbiórkę na rzecz Seminarium Duchownego, wszystkim parafianom za zbiórkę na cmentarzu (5228 zł, 1 Euro i 5 Kopiejek). Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czudeckiej dołoży 1000 zł. (w sumie 6228).

Drodzy Parafianie szczególne podziękowania należą się Wam wszystkim za wasz przykład wiary, za spowiedzi przedświąteczne, liczne przystępowanie do Komunii Świętej z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Jako wasi Duszpasterze dziękujemy/Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać osobom, które troszczyły się o naszą świątynię.

10. Dziękujemy za wpłaty na cele parafialne.

11. Jutro o godzinie 10.00 odbędzie się pogrzeb Stanisława Czarnika, taty ojca Jana Czarnika. O 9.30 wprowadzenie ciała do Kościoła i Różaniec. Polećmy Jego Dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…