Ogłoszenia parafialne - XXX Niedziela Zwykła

sobota 26.10.2019

1. Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Pamięcią modlitewną ogarniamy wszystkich fundatorów, budowniczych i darczyńców naszej świątyni. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy świętej o 11.30 Przegląd Pieśni Maryjnych w wykonaniu kilku chórów. O 15.30 nabożeństwo różańcowe.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

W poniedziałek – święto Apostołów Szymon i Judy Tadeusza – jest to dzień imienin naszego wikariusza księdza Tadeusza, a także naszego Pana organisty Szymona pamiętajmy o modlitwie w ich intencjach.

Prosimy także dzieci, które zbierały naklejki w czasie nabożeństw różańcowych o przyniesienie plansz z naklejkami w poniedziałek na Mszę świętą o 17.00.

W piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i ostatnia o 14.00. Będzie to Msza święta koncelebrowana za wszystkie Dusze w Czyśćcu Cierpiące a szczególnie wypominane w naszym kościele. Po Mszy świętej procesja na cmentarz z modlitwą różańcową i specjalnymi modlitwami Kościoła za wszystkich wiernych zmarłych. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przy naszym cmentarzu do godziny 16.00 będzie odbywać się kwesta na rzecz ubogich i bezdomnych ze schroniska świętego Brata Alberta w Rzeszowie. Dzięki ostatnim zbiórkom na cmentarzu udało się odmalować wnętrze Kościoła św. Marcina, poprawić dach na kościele a także jego elewację. Szczególne podziękowanie za pracę w kościółku kierujemy do Pana Damiana Czarnika. W tym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czudeckiej w ostatnim kwartalniku zwróciło uwagę, że na naszym cmentarzu znajdują się piękne zabytkowe pomniki naszych rodaków, które ciągle niszczeją i wymagają renowacji. (Zdjęcia możemy zobaczyć w gablocie i w gazetce parafialnej). Chcielibyśmy zorganizować zbiórkę przy cmentarzu 2.11 w dzień zaduszny. Potrzebujemy chętnych parafian, którzy poświęciliby swój czas i przez godzinę pełnili posługę przy bramie cmentarza – chętnych prosimy o zgłaszanie się dzisiaj w zakrystii. Wszystkie zebrane ofiary przekażemy Stowarzyszeniu.

4. Rozpoczynamy miesiąc listopad – szczególnie poświęcony pamięci zmarłych. Już od południa we Wszystkich świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny (tylko za jedną duszę w ciągu dnia). Do zyskania odpustu konieczne jest wypełnienie warunków: 1. Nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego; 2. Pomyśleć o duszy, za którą pragniemy ofiarować odpust; 3. Przyjąć Komunię Świętą (wcześniej odprawić spowiedź świętą). 4. Wyzbyć się przywiązanie do grzechu nawet lekkiego.

5. Przez cały listopad można uzyskać odpust nawiedzając cmentarz i wypełniając wyżej wymienione warunki.  W dniach od 1 do 8 listopada będzie to odpust zupełny, a w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy.

6. Spowiedź święta przed uroczystością Wszystkich Świętych a także przed pierwszym piątkiem: we wtorek i środę od 16.00 a w czwartek od 15.00.

7. Ponieważ w piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych chorych odwiedzimy w sobotę ksiądz Proboszcz i ksiądz Tadeusz od 8.00 a ksiądz Mariusz i ksiądz Jakub od 12.30.

8. Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza chętne osoby na spotkanie związane z utworzeniem Koła Gospodyń Wiejskich na terenie miejscowości Czudec. Spotkanie odbędzie się w Sali Ośrodka Kultury w Czudcu 29 października o godzinie 18.00.

9. 31 października zapraszamy na Marsz Wszystkich Świętych zaczynamy Mszą świętą o 17.00.

10. Dziękujemy za wpłaty na kościół a także za dbanie o piękno naszej świątyni poprzez sprzątanie.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli: Anna Szela, (10 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu) i Maria Pasternak, (3 Msze święte od uczestników pogrzebu). Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.