Ogłoszenia parafialne - XVII Niedziela Zwykła

sobota 25.07.2020

1. W tym tygodniu wspominamy:
- dzisiaj świętej Anny i świętego Joachima – rodziców NMP, dziadków Pana Jezusa; pamiętajmy dzisiaj o naszych dziadkach i babciach;
- w środę świętej Marty;
- w piątek świętego Ignacego z Loyoli;
- w sobotę świętego Alfonsa Liguoriego, a także jest to pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny o 20.30.

2. Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. W tym roku w sposób szczególny będzie obchodzona setna rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz czterdziestolecie porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

3. Ośrodek Kultury w Czudcu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie wieńców dożynkowych on-line. Do udziału zapraszamy mieszkańców z terenu Gminy Czudec w tym zorganizowane grupy, np. Koła Gospodyń Wiejskich,  Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenia. W ramach konkursu należy nadesłać fotografie wieńców dożynkowych, które będą podlegały ocenie przez powołane jury konkursu. Termin nadsyłania fotografii do 18 sierpnia 2020. Więcej szczegółów na stronie internetowej Ośrodka Kultury w Czudcu oraz na Faceboku. Prace należy nadsyłać do Ośrodka Kultury w Czudcu.

4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z księdzem opiekunem serdecznie dziękuje za włączenie się do akcji pomocy powodzianom z Trzcinicy, całość zebranych rzeczy została przekazana do potrzebujących. Dziękujemy także za ofiary złożone do puszek na powodzian. Udało się zebrać 13.500 zł. Za przeprowadzenie zbiórki dziękujemy paniom z Caritasu.

5. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 16 sierpnia ksiądz Antoni Kocoł przechodzi na zasłużoną emeryturę, obowiązki proboszcza obejmie ksiądz Stanisław Grzyb dotychczasowy proboszcz z Kątów. Msza dziękczynna za 17-letnią posługę w naszej parafii odbędzie się 16 sierpnia na Mszy o godzinie 11.30. Również ksiądz Mariusz Mastaj został przeniesiony do parafii pw. św. Onufrego w Łące. Na jego miejsce przybędzie ksiądz neoprezbiter Szymon Kłak.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z ul. Słonecznej. Dziękujemy za prace na rzecz parafii, a także za wszystkie produkty żywnościowe dostarczone na plebanię.

7. Znaleziono klucze – do odebrania w zakrystii.