Ogłoszenia parafialne - XII Niedziela Zwykła

sobota 20.06.2020

1. W przyszłym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• we wtorek Dzień Ojca – pamiętajmy w modlitwie o naszych Ojcach;
• w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Wczoraj w naszej parafii odbyło się Bierzmowanie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w uroczystość. Księdzu Tadeuszowi za czas przygotowania i formacje młodzieży. Rodzicom za przygotowanie świątyni na uroczystość. Młodzieży życzymy mocy i darów Ducha Świętego. Bóg zapłać za dar ołtarza w postaci nowej kapy liturgicznej koloru fioletowego.

3. Ogłoszenie dotyczące Komunii świętej na rękę. Udzielamy jej wyłącznie w kaplicy Matki Bożej – (względy czysto higieniczne) ma to na celu oddzielenie osób przyjmujących Komunię na rękę od pozostałych. Jako Szafarze Najświętszej Eucharystii nie możemy dopuszczać do sytuacji, jakie mają miejsce w momencie przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Od dnia dzisiejszego każda osoba, która nie przyjmie zalecanej postawy nie otrzyma Komunii na rękę. Tak, więc: Komunię przyjmujemy w postawie stojącej! Należy przyjmować Pana Jezusa na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Komunię świętą do ust (nigdy NIE wolno odchodzić z Panem Jezusem na dłoni). Pamiętajmy, że Kapłan podając Hostię powie: Ciało Chrystusa, należy odpowiedzieć jak zawsze: Amen.

4. W naszej Diecezji trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Do naszej parafii obraz przybędzie w dniach 5-6.07. Prosimy Radę Duszpasterską a także wszystkich, którzy działali w związkach solidarnościowych o zgłoszenie się w środę po Nowennie. Zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne.

5. Od tego tygodnia będziemy transmitować tylko Msze święte w środy o 18.00, połączone z Nowenną, a także niedzielną Mszę świętą o 11.30.

6. W piątek (26.06) z racji zakończenia roku szkolnego serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli na dodatkową Mszę świętą, na której będziemy dziękować Panu Bogu za cały ten rok i będziemy prosić o szczęśliwe przeżycie wakacji. Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 a po niej będzie Msza święta (obecność jest dobrowolna).

7. Bóg zapłać za ofiary na cele naszej parafii.

8. Dziękujemy za trud sprzątania kościoła w ubiegłym tygodniu Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych a także Grupie Sprzątającej z ul. Św. Marcina i ul. Krótkiej. Grupa Sprzątająca dołożyła się do kwiatów rodzicom młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.

9. W ostatnim czasie zmarł Zbigniew Kuś. W jej intencji zostaną odprawione 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…