Ogłoszenia parafialne - VI Niedziela Wielkanocna

sobota 16.05.2020

1. W tym tygodniu będziemy wspominać:
- w poniedziałek obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II a także 20 rocznicę sakry naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby;
- od poniedziałku do środy obchodzimy dni krzyżowe. Módlmy się w tym czasie o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy;
- w piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Przypominamy, że w naszej parafii osoby pragnące przyjąć Komunię Świętą na rękę proszone są udać się do kaplicy Matki Bożej.

3. Od wtorku na parkingu przy plebanii znajdował się będzie kontener na makulaturę. Prosimy przede wszystkim przynosić czasopisma, gazety, książki, kartony prosimy składać (zgniatać lub porozcinać) aby zajmowały jak najmniej miejsca.

4. W czwartek o godzinie 19.00 w kościele zapraszamy na spotkanie Rodziców Dzieci z klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. (Prosimy o przybycie jednego rodzica). Obecność obowiązkowa.

5. W sobotę zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej wraz z Rodzicem. O 9.00 zapraszamy klasę 3B, o 10.00 klasy 3A i 3C. Spotkanie odbędzie się w kościele.

6. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

8. Bóg zapłać za wpłaty na cele parafialne.

9. Rozliczenie kamer do transmisji internetowej. Dzięki waszej hojności udało się uzbierać 4290 zł. Koszt kamer i koniecznych do transmisji urządzeń wyniósł 2834 zł 80 gr. Pozostałe pieniądze zostały przekazane na cele parafialne. Serdeczne podziękowanie kierujemy do osób, które przyczyniły się do zamontowania kamer w kościele, za pracę i poświęcenie swojego czasu. Bóg zapłać.

10. Komitet Budowy Kościoła z Parafii Łazy – Moszczany pw. Podwyższenia Krzyża świętego i św. Wincentego a’Paulo w Łazach złożył podziękowanie na ręce Księdza Proboszcza za naszą modlitwę i zbiórkę, która odbyła się 15 marca. Udało się przekazać 4 tysiące złotych.

11. Drodzy parafianie zapewne wiecie, że w ubiegłą niedzielę o 11.30 odbyła się rutynowa kontrola przeprowadzona przez Posterunek Policji w Strzyżowie. Nieprawidłowości nie dostrzeżono. Po konsultacji z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie a także Komendą Policji w Strzyżowie podajemy najnowsze informacje:
- Jak zauważyliście przy drzwiach zmieniła się liczba wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach. W naszym kościele może być 93 osoby (nie wliczając celebransów, obsługi kościoła i asysty liturgicznej). Prosimy w momencie, kiedy krata jest zamknięta nie wchodzić do kościoła a także słuchać poleceń Panów Kościelnych.
- Ponadto przypominamy, że uczestnicy liturgii mają obowiązek mieć założone maseczki na ustach i nosie – osoby, które mają trudności z oddychaniem w maseczkach i które posiadają zaświadczenie lekarskie nie muszą ich zakładać.
- Dodatkowo w kościele za pomocą strzałek zostały oznaczone miejsca, w których powinniśmy usiąść – prosimy się do tego stosować. Oczywiście rodziny mogą siadać razem jednak zachęcamy do siadania w wyznaczonych miejscach.
- Osoby uczestniczące w liturgii na zewnątrz proszone są także o zakładanie maseczek a także o stosowanie się do bezpiecznej odległości 2 metrów.

W kościele pojawią się także znaki zabraniające fotografowania. Dlatego pragniemy przypomnieć wszystkim uczestnikom liturgii zasady dotyczące fotografowania w kościołach, które obowiązują niezmiennie od 1994 roku. Osoby pragnące fotografować lub filmować w czasie liturgii powinny uprzednio uzyskać zezwolenie miejscowego duszpasterza (muszą okazać świadectwo ukończenia kursu liturgicznego). Osoby te powinny być poinformowane o przebiegu akcji liturgicznej i miejscu, z którego wolno im fotografować lub filmować. Ważniejsze szczegóły powinni uzgodnić również z celebransem. Skrót regulaminu znajduje się w gablocie. Cały regulamin dostępny jest w zakrystii a także na naszej stronie parafialnej.

Pamiętajmy o modlitwie za siebie nawzajem, za naszych rządzących, za służby medyczne i mundurowe.