Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Zwykła

sobota 25.01.2020

1. Dzisiaj obchodzimy 1 niedzielę Biblijną, jest to inicjatywa papieża Franciszka, który mówił: „chciałbym, aby jedna niedziela [w ciągu roku] została w całości poświęcona słowu Bożemu, aby zrozumieć niewyczerpalne bogactwo pochodzące z tego nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem”. Zachęcamy, aby dzisiaj sięgnąć po Pismo Święte i odczytać fragment. Można je pobrać z koszyka przy czasopismach.

2. W liturgii tygodnia obchodzimy:
Wtorek: św. Tomasza z Akwinu,
Piątek: św. Jana Bosko
Pierwsza sobota miesiąca, o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzimy dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Składka przeznaczona będzie na klasztory Kontemplacyjne w Diecezji.

W przyszłą niedzielę także zmiana tajemnic różańcowych: dla starszych o 7.00, dla dzieci i młodzieży po 10.00.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na spotkanie w czwartek na Mszę świętą.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

6. Bóg zapłać za wpłaty na cele parafialne.

7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Stanucha. W jego intencji zostanie odprawionych 20 Mszy świętych od uczestników pogrzebu.