Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu

sobota 30.11.2019

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Adwent jest okresem pobożnego, radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Wcielenia i na końcu czasów. Wypełnijmy ten czas uczestnictwem w Roratach i spełnianiem dobrych uczynków. Codziennie Godzinki o 16.40, a następnie Msza św. Roratnia. Prosimy, by dzieci przynosiły serduszka ze swoimi imieniem, nazwiskiem i postanowieniem Adwentowym. Poza tym każde dziecko uczestniczące w Roratach będzie otrzymywało naklejki. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
Dzisiaj po Mszach świętych KSM będzie rozprowadzał kartki świąteczne.

2. W liturgii tygodnia wspominamy:

- Wtorek św. Franciszka Ksawerego;

- Środa św. Barbary - patronki górników i hutników;

- Pierwszy Czwartek miesiąca

- Pierwszy Piątek – i wspomnienie św. Mikołaja, odpust w Połomi o godzinie 11. Do chorych udamy się: ks. Tadeusz od 8.30, ks. Mariusz od 13.30, ks. Jakub od 12 odwiedzi swoich chorych a także chorych, których odwiedza ksiądz Proboszcz.

- Pierwsza Sobota – wspomnienie św. Ambrożego patrona pszczelarzy. Zapraszamy na Apel o 20.00.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu od 12 do 13 obchodzona jest godzina szczególnych łask za pośrednictwem Niepokalanej, warto oddać się wtedy modlitwie. Na Mszy Św. o godz. 11.30 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom z klas 3 SP. Zapraszamy dzieci i rodziców.  Jest to też dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

4. Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem od środy od godz. 16: Środa: uczniowie Szkoły Podstawowej; Czwartek: młodzież; Piątek: starsi.

5. W sobotę po Mszy wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie ze świętym Mikołajem dla naszych grup parafialnych. Zapraszamy ministrantów, lektorów, kandydatów na ministrantów, młodzież z KSMu, z Oazy, Koła Misyjnego.

6. W czwartek zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8.

7. W przyszłą niedzielę Rodzice z klas 3 naszej parafii organizują akcję: „Dzieci dla dzieci”. Celem akcji jest pomoc chorej dziewczynce w wieku 4 lat. Rodzice wraz z dziećmi będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

8. Caritas naszej parafii od dzisiejszej niedzieli będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny. Jest to wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

9. Ksiądz Mariusz zaprasza w przyszłą sobotę na 10.00 do Domu Parafialnego wszystkich obecnych i byłych Oazowiczów na pierwszą próbę przed styczniowym przeglądem Kolęd i Pastorałek, chcemy stworzyć jedną wielką scholę. Wszystkich grających na instrumentach prosimy o ich przyniesienie.

10. Zostało 13 miejsc na pielgrzymkę do Łagiewnik, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy.

11. Dziękujemy za wpłaty na cele parafialne.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

13. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stefana Rykały (8 Mszy od uczestników). Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…