Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania

niedziela 04.04.2021

1.     Dziś pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. Fakt ten zawsze winien budzić w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania naszej wiary.

2.     Słowa życzeń skierowali do nas księża biskupi, księża rodacy i siostry rodaczki, byli wikariusze naszej parafii, a także Wyższe Seminarium Duchowne, Diecezjalny Zespół Caritas, Akcja Katolicka, Radio Via, Katolickie Wyższe Uczelnie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a także instytucje lokalne.

3.     Jutro Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy świętych jest następujący: 7:00,8:30,10:00,11:30 i 15:30. Zachęcamy by udać się indywidualnie na cmentarz i tam pomodlić się za naszych bliskich zmarłych. Z racji epidemii nie ma procesji na cmentarz.

4.     We wtorek po Mszy Świętej wieczornej – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacji.

5.     Ciągle trwamy w Oktawie Wielkanocy to znaczy, że przez 8 dni będziemy przeżywać jeden i ten sam dzień – Zmartwychwstanie Jezusa. Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszach wieczornych.

6.     Z racji Oktawy Wielkanocnej post piątkowy w najbliższy piątek jest zniesiony.

7.     Za tydzień Niedziela Miłosierdzia – po Mszy Świętej o godzinie 7:00 – zmiana tajemnic różańcowych zapraszamy przedstawicieli Róż. O godzinie 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza Święta.

8.     W tym tygodniu można składać skarbonki wielkopostne – przy kracie w drzwiach będzie umieszczony kosz na skarbonki.

9.     Dziękujemy pani Urszuli, panu kościelnemu Andrzejowi, panu organiście Szymonowi, panu fotografowi Leszkowi, asyście liturgicznej, naszym niezawodnym dekoratorom: panu Markowi i Antoniemu, przedstawicielom poszczególnych grup parafialnych, radzie parafialnej i wszystkim panom pilnującym norm sanitarnych w naszej świątyni. Dzięki tym osobom mogliśmy w bardzo dobrze zorganizowany sposób przeżyć te święta. Niech Pan Bóg wynagrodzi ich trud. Wam Drodzy Parafianie także dziękujemy – za to, że podporządkowaliście się restrykcjom państwowym i trwaliście na modlitwie przed świątynią z zachowaniem norm i przepisów sanitarnych a także w waszych domach.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu będzie we wtorek i sobotę. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za wykonanie pięknej palmy.

11. Bóg zapłać za wpłaty na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

12. Dziękujemy za pieczywo – piekarni państwa Czarnik, oraz wszystkim parafianom nie sposób wymienić każdego z osobna za wszelkie produkty żywnościowe i inne przysmaki świąteczne.

13. W ostatnim czasie do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Janusz Moskwa - 2 intencje od uczestników pogrzebu i śp. Jan Gonet – 3 intencje od uczestników pogrzebu.
Dobry Jezu, a Nasz Panie…

SZCZĘŚĆ BOŻE NA CAŁY TYDZIEŃ I RADOSNE ŚWIĘTOWANIE!