Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Męki Pańskiej - (Niedziela Palmowa)

niedziela 28.03.2021

1.     Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową o 15:00 Gorzkie żale po nich Msza Święta. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli Trzy Wielkie dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana.

2.     Całe tegoroczne Triduum Paschalne będzie transmitowane w Internecie: na kanale YouTub Sanktuarium Czudec. Przypominamy, że Biskup Rzeszowski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do odwołania.

3.     Od poniedziałku Msze Święte popołudniowe o godzinie 18:00.

– Wielki Czwartek – wspomnienie Ustanowienia Eucharystii oraz Ustanowienia Kapłaństwa, w Katedrze o 10.00 Msza Święta Krzyżma Świętego.

U nas w parafii Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 18.00 – i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja do godziny 22:00.

– Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa, w tym dniu obowiązuje post ścisły. Możliwość adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy od 7.00 do rozpoczęcia Liturgii. Zachowajmy piękny zwyczaj odprawiania w tym dniu drogi krzyżowej na dziedzińcu kościelnym przez poszczególne rodziny naszej parafii.
Rozpoczęcie Liturgii Męki Pańskiej o 18.00.
Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Będzie możliwość indywidualnej adoracji do godz. 23.00 z zachowaniem rygorów sanitarnych. W tym dniu przeżyjmy również adorację krzyża w naszych domach: ustawmy na stole, w centralnym miejscu Krzyż. Wieczorem w łączności z liturgią Męki Pańskiej poprzez skłon i przyklęknięcie oddajmy cześć naszemu Zbawicielowi. W Świątyni będzie możliwość oddania czci Krzyżowi – jedynie przez przyklęknięcie i skłon. W czasie epidemii nie całujemy ani nie dotykamy krzyża. Tradycyjnie można w tym dniu złożyć ofiarę na Boży Grób w Jerozolimie.
Rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.

- Ponieważ w tym roku przypada w Wielki Piątek - pierwszy piątek miesiąca, przypominamy, że osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.
(Nie ma odwiedzin chorych w I piątek)

– Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00 – prosimy o przyniesienie świec. Prosimy także OSP o przygotowanie ognia przy kościele. Adoracja Pana Jezusa w Grobie od rana do wieczornej Liturgii.

O godzinie 7:00 – Poświęcenie wody

- Poświęcenie pokarmów jeśli pogoda na to pozwoli odbywać się będzie przed naszą świątynią z zachowaniem norm sanitarnych. Od godziny 8 do 13.30 (co pół godziny).

- Poświęcenie pokarmów także o godzinie 9:00 przy figurze św. Jana Nepomucena na ul. Św. Jana, o godzinie 9:20 na Zawisłoczu – w tym samym miejscu w którym odbywała się modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, 9:40 na Woli na posesji Państwa Czarników  oraz o godzinie 10:00 na Ulicy Strumykowej przy kapliczce naprzeciw Państwa Drzałów.

– Niedziela Zmartwychwstania – rezurekcja o godzinie 6:00 (w procesji udział bierze tylko asysta liturgiczna – natomiast wierni pozostają na swoich miejscach w kościele i na zewnątrz świątyni). Msze Święte o 6,8:30,10:00,11:30 oraz o 15:30. Nie będzie Mszy Świętej o 17. Jeśli pogoda pozwoli Msze Święte o godzinie 10:00 i o godzinie 11:30 odbędą się na zewnątrz Kościoła (z zachowaniem norm sanitarnych i bezpiecznym dystansem).

- Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy Świętych – (7:00,8:30,10:00,11:30 oraz 15:30). Jeśli pogoda pozwoli Msze Święte o godzinie 10:00 i 11:30 na zewnątrz kościoła (z zachowaniem norm sanitarnych i bezpiecznym dystansem).

4.     Możliwość spowiedzi W Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy w godzinach 6.00-6.30 oraz od 16:00 do 18.00.

5.     Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz za kwiaty.

- Sprzątanie kościoła w tym tygodniu będzie w środę po wieczornej Mszy świętej. Nie będzie sprzątania w sobotę.

6.     Bóg zapłać za wpłaty na cele parafialne dokonali. Dziękujemy także za dar ołtarza rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych. Bóg zapłać Panu Andrzejowi za zakup nowego ornatu ze św. Józefem. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi za ofiarne serca.

7.     Dziękujemy wszystkim darczyńcom za artykuły spożywcze i przemysłowe dla osób potrzebujących z naszej parafii, zostało zrobionych i rozprowadzonych 100 paczek.  Dziękujemy wszystkim paniom z Caritasu za poświęcenie, pracę i serce okazane innym poprzez swoją bezinteresowną pomoc.

8.     W ostatnim czasie do wieczności odszedł nasz parafianin: śp. Kazimierz Mliczek - 4 intencje od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu, a Nasz Panie…

SZCZĘŚĆ BOŻE NA CAŁY WIELKI TYDZIEŃ!