Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedziele Zwykłą

sobota 10.10.2020

1.     Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski – po Mszach Świętych mamy okazję, aby ofiarą do puszek wesprzeć cele Fundacji Nowego Tysiąclecia, jako stypendia dla zdolnej młodzieży. O 15.30 Nabożeństwo Różańcowe, a następnie Msza Święta.

- W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17:00.

2.     W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, w tym dniu modlimy się za ks. bp. Edwarda w dniu Jego imienin;

- w środę – Dzień Nauczyciela – modlimy się za wszystkich nauczycieli, szczególnie z naszej parafii;

- w czwartek – św. Teresy od Jezusa;

- w piątek – św. Jadwigi Śląskiej oraz 42 rocznica wyboru św. Jana Pawła II  na Stolicę Piotrową, po Mszy Świętej możliwość uczczenia relikwii.

- w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego;

3.     We wtorek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta o godzinie 17:00, po Mszy Świętej różaniec, który będzie odmawiany na Dróżkach Maryjnych w czasie procesji – jeśli pogoda na to pozwoli.

4.     W środę zapraszamy rodziców i wszystkich kandydatów klasy VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą z obrzędem przyjęcia deklaracji kandydata. Po Mszy Świętej spotkanie w kościele.

5.     Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Składka na misje. W tym dniu w naszej wspólnocie parafialnej, będziemy gościć misjonarza ojca Adama Zagaję ze Zgromadzenia Ojców Kombonianów, który wygłosi Słowo Boże i będzie rozprowadzał materiały misyjne. Ofiara za materiały będzie wsparciem dla zgromadzenia.

6.     Dziękujemy wszystkim parafianom za włączenie się w peregrynację relikwii św. Jana Pawła II oraz w całodobową adorację Pana Jezusa, Bóg zapłać za koordynację Akcji Katolickiej i za prowadzenie modlitw dziękujemy Różom Różańcowym oraz Wspólnocie Intronizacji.

7.     Są do nabycia w zakrystii kalendarze rolnicze na rok 2021 w cenie 20 zł i ścienne misyjne po 5 zł.

8.     Ukazał się nowy numer ,,Kwartalnika Czudeckiego” z bardzo ciekawymi artykułami o naszej historii i aktualnych wydarzeniach. Zachęcamy do nabycia.

9.     Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie sprzątającej z ul. Przemysłowej. Prosimy, aby do sprzątania przychodziło nie więcej niż osiem numerów.

10. Dziękujemy za wpłaty na cele parafialne, a także wszystkim którzy swoimi ofiarami wspierają Kościół oraz dzieła przez niego podejmowane.

11. W ostatnim tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. Wacława Michalika – 4 Msze Święte – od uczestników pogrzebu i śp. Barbary Lewko – 8 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.  Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!