Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedziele Zwykłą

niedziela 18.07.2021

1.     W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek - święto św. Marii Magdaleny

- w piątek      - święto św. Brygidy, patronki Europy

- sobota         - św. Kingi

2.     Przypominamy, o zachowaniu środków ostrożności w świątyni związanych z koronawirusem  .

3.     We wtorek przypada 8 rocznica ingresu Bpa Jana Wątroby do Rzeszowskiej Katedry. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie.

4.     Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2-letnie studia podyplomowe teologiczno- katechetyczne przygotowujące do nauczania religii w szkole.

5.     Z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, w przyszłą  niedzielę w Rzeszowskiej Katedrze odbędzie się wykład o 14.30 i Msza św. pod przewodnictwem Bpa Ordynariusza.

6.     Dzisiaj rozpoczynamy 22 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. pobłogosławimy kierowców i poświęcimy samochody. Będzie też okazja, aby podziękować Panu Bogu za opiekę w czasie jazdy ofiarą na środki transportu dla misjonarzy.

7.     Bóg zapłać za wpłaty na cele parafialne.

8.     Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest też nowy numer ,,Kwartalnika Czudeckiego” z ciekawymi artykułami o ludziach i wydarzeniach związanych z nasza Małą Ojczyzną.

10. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła nasza parafianka:  śp. Władysława Szela – 4 intencje od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

ŻYCZYMY WAM DOBREJ NIEDZIELI I BŁOGOSŁAWIONEGO NOWEGO TYGODNIA !

SZCZĘŚĆ BOŻE !