Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedziele Zwykłą

niedziela 14.02.2021

1.     Przypominamy o wymaganiach sanitarnych, które obowiązują w naszej świątyni, są wypisane  na drzwiach wejściowych.

2.     Rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość naszych rodzin i Ojczyzny.

3.     We wtorek 16 dzień miesiąca – modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

4.     W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 6.30; 10.00; 15.30; 17.00. Na każdej Mszy będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy, czyli całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, dotyczy osób od 14 roku  do końca życia oraz post ścisły, ilościowy, czyli trzy posiłki – dwa lekkie i jeden do syta, dotyczy osób od 18 do 60 roku życia.

5.     Okres Wielkiego Postu to czas pokutny. Jest dla nas wezwaniem do nawrócenia, przez praktyki religijne : post, modlitwę, uczynki miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych, Gorzkich Żalach a także w rekolekcjach parafialnych, będą transmisje.

6.     W piątki zapraszamy na Drogi Krzyżowe o godzinie: 15.00 – dzieci; o 16.30 – dorosłych, o 20.00 – młodzież i tych, którzy nie mogli być wcześniej. W każdy piątek składka na kwiaty i światło do Bożego Grobu i Ciemnicy.

7.     W niedziele Gorzkie Żale o godzinie 15.00 z Mszą św. po nabożeństwie. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ksiądz Szymon. Ostatnia Msza św.o godz. 17.00.

8.     Na stoliku z gazetami są wyłożone ulotki z Caritas naszej diecezji z prośbą o przekazanie 1% podatku na pomoc chorym, niepełnosprawnym, poszkodowanym w kataklizmach.

9.     Ofiarą złożoną do oznakowanej skrzynki pod chórem można pomóc w spłaceniu pojazdu dla p. Adama O.

10. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę z podziękowaniem za naszą pracę w parafii. Bóg zapłać za waszą życzliwość.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie z ul. Młyńskiej oraz za kwiaty. Bóg zapłać!

12.  Bóg zapłać za wpłaty na cele parafialne oraz za wszystkie ofiary, które składacie.