Ogłoszenia duszpasterskie 25. Niedziela Zwykła

sobota 17.09.2022

1. W liturgii Kościoła wspominamy:
    • wtorek - św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników koreańskich,
    • środa - św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, imieniny naszego księdza Mateusza, pamiętajmy o nim  w modlitwie,
    • piątek - św. Pio z Pietrelciny.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Dziękujemy pracownikom Ośrodka Kultury oraz Urzędowi Gminy za współorganizowanie uroczystości. Dziękujemy panu Tomaszowi Nieroda i mężczyznom za wielką pracę którą wykonali przy organizacji uroczystości. Dziękujemy za posługę służbie liturgicznej, panu kościelnemu Andrzejowi, naszemu chórowi „Benedictus”, naszej oazie za program artystyczny, panu Markowi i Antoniemu Szorc z zespołem za wykonanie dekoracji. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie poczęstunku, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za rozprowadzanie pamiątek. Dziękujemy za ciasto i produkty spożywcze oraz za kwiaty i warzywa na dekorację. Dziękujemy za uszycie flag. Podziękowanie też składam naszym księżom wikariuszom za wielkie zaangażowanie i uczestnikom uroczystości rocznicowej. Wszystkim niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem, a Matka Boża Łaskawa wyprasza potrzebne łaski i ma w opiece.
  3. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz Szkole Podstawowej, Zespołowi Szkół i Przedszkolu za przygotowanie posiłków i ugoszczenie pieszej pielgrzymki z Rzeszowa do Dębowca, państwu Czarnikom dziękujemy za pieczywo.
  4. Spotkania:
    • we wtorek, na Mszę św. wieczorną i krótkie spotkanie, zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Prosimy kandydatów o zabranie ze sobą indeksów.
    • w czwartek, na Mszy św. wieczornej, dzieci przygotowujące się do I komunii świętej otrzymają różańce, po Mszy spotkanie dla dzieci i rodziców.
  5. Dzisiaj, w Niedzielę Środków Społecznego Przekazu, zbieramy ofiary do puszek na katolickie radio Via.
  6. Dziękujemy za wpłaty na cele parafialne. Bóg zapłać Wam za ofiarne serca.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty.
  8. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł śp. Grzegorz Bałchan - 22 intencje od uczestników pogrzebu, we wtorek Msza święta pogrzebowa za śp. Władysława Czarnik o godz. 14.00 „Dobry Jezu…”