Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Zwykła

sobota 08.02.2020

1. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy:

Poniedziałek: świętej Scholastyki, dziewicy.

Wtorek: Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, jest to 28 Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28). W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych, opiekujących się nimi, oraz w miarę możliwości nie zapomnijmy odwiedzić naszych chorych. Z tej racji zapraszamy chorych i opiekujących się nimi na Mszę świętą o godzinie 11.00. Przed Mszą świętą o godzinie 10.30 możliwość spowiedzi świętej. Po Mszy świętej okazja przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

2. Również we wtorek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Poprowadzi go były wikariusz ksiądz Robert Karaś – tematem wieczoru będzie postać Ewy.

3. W piątek święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. (Wspominamy także świętego Walentego – patrona chorych na epilepsje, chorych psychicznie a także zakochanych).

4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 15.30 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka. Jest to także 16 dzień miesiąca – o 15.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.

5. W czwartek zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.

6. Poszukiwani są aktorzy do Żywej Drogi Krzyżowej. Jest to kilkuletnie dzieło przygotowywane przez osoby świeckie w naszej parafii. Wszystkich chętnych zapraszamy, aby zgłaszać się w zakrystii.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

8. Dziękujemy za wpłaty na cele parafialne

9. W tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Józefy Iskrzyckiej, od uczestników pogrzebu zostanie odprawionych 9 Mszy świętych, a także śp. Józefa Jacek, byłego kościelnego, od uczestników pogrzebu zostanie odprawionych 15 Mszy świętych. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu…