Aktualności

Te Deum Laudamus - Jubileusz 55-lecia Kapłaństwa Księdza Mieczysława Szeli

sobota, 14-08-2021

W Niedzielę 15.08.2021 r. o godzinie 11:30 w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej w Naszym Sanktuarium odbyła się Msza Święta Dziękczynna za 80 lat życia i 55 lat życia Kapłańskiego Księdza Prałata Mieczysława Szeli - naszego Rodaka.

Ks. Prałat Mieczysław Szela - Urodził się w 1941 roku na Przedmieściu Czudeckim. Pochodzi z parafii Czudec. W latach 1960 - 1966 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1966 roku w Korczynie z rąk ks. bpa Stanisława Jakiela. Następnie został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w parafiach: Giedlarowa, Zagórz, Rzeszów - Chrystusa Króla. Po latach pracy wikariuszowskiej Biskup Przemyski mianował go proboszczem w następujących parafiach: Rzeszów - Staroniwa, Milcza i Golcowa, gdzie pełnił gorliwie swoją posługę. W roku 2009 przeszedł na emeryturę i zamieszkał na terenie naszej parafii. Nadal służy gorliwie w naszej parafii celebrując Eucharystię i pomagając przy sprawowaniu Sakramentu Pokuty. 

Księże Mieczysławie dziękujemy Ci, za Twoją dobroć, obecność, wszelką pomoc, gorliwość, zaangażowanie i przykład kapłańskiego życia. Życzymy Ci Bożego Błogosławieństwa, Opieki Matki Bożej Łaskawej - Królowej Różańca Świętego, potrzebnych łaski, zdrowia i sił na dalsze lata życia i pięknej posługi Kapłańskiej.

Plurimos annos! 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM