Światowe Dni Młodzieży - Lizbona 2023

środa, 07-12-2022

Podajemy najważniejsze informacje na temat zapisów na Światowe Dni Młodzieży. Poniższe informacje dotyczą młodych z dekanatów: Czudec, Strzyżów, Rzeszów-Katedra, Tyczyn, Boguchwała,

Kiedy odbywają się ŚDM:

• 26.07–06.08.2023 (daty mogą się zmienić ze względu na dostępność przelotów).

Kto może pojechać:

• osoby w wieku 15–35 lat mogą się zapisywać u księży organizujących mikro grupy w poszczególnych rejonach naszej diecezji.

ZAPISY:

• Dekanat: Rzeszów-Katedra
  • Opiekun grupy: ks. Łukasz Ślęczka
  • Punkt informacyjny: Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tyczynie
  • email: lukasrzeszow1984@gmail.com
  • tel.: 727 684 350

Cena:

• Całkowita cena wyjazdu to ok. 3000 zł (może wzrosnąć o ok. 1000 zł)

Program:

Do Portugali polecimy razem jako jedna grupa diecezjalna. Na miejscu pierwszą część pielgrzymowania w dniach 26–30 lipca, czyli „Dni w diecezjach”, przeżywać będziemy w Diecezji Coimbra. Będzie to czas poznawania Portugalii w rodzinach, u których będziemy mieszkać. Smakować będziemy lokalnego jedzenia, poznawać zwyczaje i tradycje Portugalczyków oraz zwiedzać zabytki Coimbry – pierwszej stolicy tego kraju.

30 lipca w drodze na drugą część ŚDM, czyli na wydarzenia centralne, zatrzymamy się na cały dzień w jednym z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych na świecie, czyli w Fatimie. Tam będzie można zatopić się w modlitwie oraz zawierzyć Matce Bożej.