Procesja Bożego Ciała

wtorek, 09-06-2020

Zmiany dotyczące procesji z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W niedzielę w ogłoszeniach parafialnych podaliśmy, że tegoroczna procesja odbędzie się wokół Rynku. Chcemy uaktualnić informacje i ogłosić, że procesję zorganizujemy wyłącznie na terenie przykościelnym.

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie zaleca organizowanie procesji na terenach przykościelnych. Wyjście na drogi publiczne jest możliwie po uzgodnieniu z odpowiednimi władzami i służbami. Planowaliśmy udać się na Rynek jednak obserwując sytuacje epidemiologiczną a także prace przy naszym Rynku chcemy przenieść procesję na plac wokół kościoła. Plan procesji podamy w czwartek. Dzieci mimo wszystko zapraszamy: dziewczynki do sypania kwiatami a chłopców do dzwonienia.

Uczestnicy procesji, z wyjątkiem prowadzących liturgię, mają mieć zakryte usta i nos albo zachować między sobą odległość 2 metrów. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych, a do takich należy procesja, nie obowiązuje limit uczestników.

Biskup Jan Wątroba w Boże Ciało będzie przewodniczył Mszy św. w katedrze rzeszowskiej o godz. 12.00, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną wokół katedry. Biskup Edward Białogłowski będzie przewodniczył Mszy św. na placu przy kościele farnym w Jaśle o godz. 10.00, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną wokół kościoła farnego.