Orszak Trzech Króli

niedziela, 08-01-2023

Dziś na naszych ulicach zrobiło się bardzo kolorowo. Wszystko za sprawą uczestników Orszaku Trzech Króli, którzy w pięknych strojach, ze śpiewem kolęd na ustach maszerowali jak mędrcy ze Wschodu za gwiazdą.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA

Orszak wyruszył po Mszy świętej o godzinie 11:30. Spora grupa parafian wcielając się w postaci bożonarodzeniowe przedstawiła nam jasełka. Orszak zakończyliśmy przy Domu Parafialnym.

Tegoroczny orszak był już drugim z rzędu orszakiem odbywającym się w uroczystość Objawienia Pańskiego. Obchodzona jest ona zawsze 6 stycznia. Tego dnia świętujemy spotkanie Mędrców ze Wschodu z Dzieciątkiem Jezus, Józefem i Maryją. To wydarzenie pokazuje, że Jezus przyszedł zbawić cały świat, a my tak jak mędrcy możemy zanieść Zbawiciela tam, gdzie mieszkamy i pracujemy.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie orszaku