Aktualności

Nowi kapłani w naszej parafii

niedziela, 20-08-2023

Z wielką radością witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych księży wikariuszy: księdza Łukasza Nowosielskiego i księdza Sebastiana Drzała. Dzisiejsza niedziela była dla nich pierwszą niedzielą podczas której posługiwali w naszej (ale też już swojej) parafii.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA

Ks. Łukasz pochodzi z parafii NSPJ w Rzeszowie (katedra). Święcenia kapłańskie przyjął w 2011 roku. Ostatnio posługiwał w parafii pw. św. Józefa w Głogowie Małopolskim (osiedle Niwa).

Ks. Sebastian pochodzi z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łukawcu. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja bieżącego roku. Praktykę diakońską pełnił w parafii pw. Świętej Trójcy w Lyonie oraz w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

Dziś o godzinie 10:00 ks. Sebastian sprawował Mszę prymicyjną w naszym kościele parafialnym. Po Mszy udzielił specjalnego błogosławieństwa, które przysługuje neoprezbiterom (kapłanom w pierwszym roku po święceniach).

Życzymy im wszystkiego co najlepsze. Niech Nasza Pani Czudecka wyprasza im potrzebne łaski. Z wdzięcznością patrzymy również na naszych byłych wikariuszy: ks. Jakuba i ks. Szymona, którzy rozpoczynają dziś pracę w nowych miejscach. Niech Pan wszystkim błogosławi.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności

ROZUMIEM