Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2020

sobota, 21-03-2020

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą wstawienniczą, polegającą na wzięciu w duchową opiekę na 9 miesięcy, nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją.

JAK TO SIĘ ROBI?

Polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca świętego każdego dnia przez 9 miesięcy, z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz odmówieniem specjalnej modlitwy w intencji tego dziecka.

JAKI SENS?

Według słów Jezusa Chrystusa: „są takie złe duchy, które można pokonać tylko modlitwą i postem” (Mk 9,29). Dlatego potrzeba całej rzeszy obrońców życia ludzkiego, którzy z różańcem w ręku, przeciwstawią się temu wielkiemu złu, jakim jest śmierć nienarodzonych, najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, jest nie tylko „tarczą obronną” przed aborcją, ale również leczy zranienia pozostawione w sercu tych osób, które się do niej przyczyniły.

GDZIE?

Adopcja powinna zostać podjęta podczas uroczystości 25 marca w Kościele, lecz jeżeli nie jest to możliwie, to można przyrzeczenie złożyć, idąc w tygodniu do Kościoła i przed Najświętszym Sakramentem, wypowiedzieć słowa przysięgi. Można to zrobić także w domu w sposób jak najbardziej uroczysty, tzn. przygotować świece, może wizerunki świętych, i w tych wyjątkowych warunkach, złożyć przysięgę Duchowej Adopcji.

JAK TO ZROBIĆ?

Chcemy i w naszej parafii umożliwić Duchową Adopcję – jak co roku. Ze względu na panującą epidemię zapraszamy do Adopcji na 2 sposoby:

- wystarczy w wolnej chwili zabrać kartkę znajdującą się na bocznych ołtarzach i w przedsionku, wypełnić i wrzucić do skrzynki przy drzwiach

- można wypełnić formularz online: https://tiny.pl/tz91d

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na stronę internetową:

Podejmij wyzwanie! Zachęcamy!